Atnaujinta: 04 Spalio 2014

Shyva Samhita

2 dalis

Mikrokosmosas

2.1. Viduryje kūno kalnas Meru (t.y stuburas) apsuptyje septynių ežerų. Ten (kūno viduje)- ir upės, ir jūros, ir kalnai, ir laukai, o taip pat jų valdovai ir kiti.

2.2. Ten (kūno viduje)- mokantieji ir išminčiai, žvaigždės ir planetos. Ten pat- ir šventos vietos, ir šventyklos, ir šventyklų dievybės.

2.3. Kūne juda ir saulė, ir mėnulis- kūrybos ir griovimo tarpininkai. Ir eteris, ir oras, ir ugnis, ir vanduo, ir žemė- visa tai kūne.

Daugiau
Atnaujinta: 26 Vasario 2016

organizmo valymasPurna Shank Prakshalana ir Laghu Shank Prakshalana

(žarnyno valymas pasūdytu vandeniu)

Tai viena iš daugelio jogiškų apsivalymo technikų (Šatkarmų), tačiau yra unikali tuo, kad yra skirta išvalyti visam virškinamajam traktui. Laghu Shank Prakshalana yra sutrumpintas praktikos variantas (kuomet išgeriama iki 2l) ir Purna Shank Prakshalana - pilnas valymas (kuomet išgeriama 3,5,7 arba 10l) pasūdyto vandens.

Daugiau
Atnaujinta: 27 Rugpjūčio 2014

hatha yogaNors visas pasaulio žinojimas jau yra mumyse, tačiau jogos tradicijose įprastai žinojimas yra perduodamas iš mokytojo mokiniui, iš lūpų į lūpas. Mokytojas pasėja tarsi garso sėklą mokinio prote, kaip kelio ženklą, kad šis eidamas nepasiklystų ir eitų teisingai.

Daugiau
Į viršų